Oznámení‎ > ‎

Velikonoce ve Lvově na Ukrajině.

přidáno: 12. 5. 2015 9:43, autor: Josef Macura
O velikonočních prázdninách jsme zorganizovali výjezdní delegaci do spolupracující organizace Centra dětí a mládeže Haličina ve Lvově na Ukrajině. Delegace se účastnili tanečníci Palas dance s rodiči, zástupci Moravskoslezského kraje a generální ředitel středních soukromých škol. Přijetí bylo jako vždy vřelé a zcela srdečné. Měli jsme připravený velmi bohatý a náročný program. S průvodkyní jsme si prohlédli historickou část města Lvova, navštívili národní Operu s programem baletu Sněhurka a sedm trpaslíků. Jedinečným relaxačním zážitkem byla jak pro dospělé tak hlavně pro tanečníky návštěva aqua parku s tobogány o délce 165 m.

Mimořádné přijetí nás čekalo se souborem Vykrutasiki, který jsme zde přivítali na konci listopadu a zrealizovali tak 7 mezinárodních koncertů pro školy, veřejnost a koncert v Polsku. Na náš příjezd všichni netrpělivě čekali a hodně se připravovali. Předvedli nám část tréninku a ukázky nových choreografií. V závěru si vzala slovo ředitelka souboru Lesja Solohub a děkovala nám za výjimečné přijetí u nás a další spolupráci. Za taneční školu Palas poděkoval v ukrajinském jazyce  a pozval tanečníky do Čech Josef Macura. Vzájemně  jsme si vyměnili dárky pro tanečníky a my jsme dostali nádhernou panenku v lidovém ukrajinském kroji.

Důležitá byla návštěva městského úřadu, kde jsme se setkali s vedoucími kultury a školství. Na tomto setkání se nám podařilo zajistit vernisáž obrazů a také spolupráci středních. Naše taneční škola byla pozvána na mezinárodní festival tance, sportu a kultury v termínu od 5. 6. do 7. 6. Již nyní se na tento festival připravujeme. Rovněž jsme pozvali naše spolupracující soubory na šenovský jarmark a začátek školního roku k uspořádání tanečních koncertů, které jsou vždy na velmi profesionální úrovni. Pro tyto koncerty HLEDÁME SPONZORY A OBCHODNÍ PARTNERY. Prosím pomozte nám tyto u nás jedinečné koncerty zorganizovat. Tyto mezinárodní koncerty jsou jedinou mezinárodní kulturou u nás v Šenově.

Krátký pobyt ve Lvově byl velmi tvořivý a plodný. Děkuji řediteli centra dětí a mládeže Olegovi Kuzykovi a jeho zástupci Yaroslavovi Leskivovi za profesionální a srdečné přijetí. Všichni zúčastnění byli plní zážitků a dojmů a hlavně, nikomu se nechtělo vracet zpět. Těšíme se na další spolupráci se Lvovem.

A díky spolupráce Lvova a polského Namyslowa, letos organizujeme mezinárodní letní tanečnní školu na 4. Základní škole právě v Nmayslowě v termínu od 8. Srpna. I vy se můžete zúčastnit.

Comments